Řeka Kenai River vytéká z jezera Kenai Lake v Kenai Mountains na poloostrově Kenai na Aljašce. Je dlouhá 132 km a ústí do Cookova zálivu. Řeka zde nabírá dravé tempo a utíká kaňonem Kenai Canyon. Spolu s Russian River patří mezi hodně oblíbená místa pro sportovní rybaření na Aljašce. Každý rok tudy během léta táhnou lososi a na březích na ně číhají medvědi grizzly.
Parádní „říčka“! Z tý fotky přímo slyším to šplouchavý šumění z hloubky a cejtím ten závan vlhkýho chladu na tváři…! :) Tak na ní jsem teda nebyl, ale určitě by se mi tam mooooc líbilo!:) …krásná akvamarínová barva, taková akorátní dravost proudu, divočina kolem…! :) Pěkně se potichu projít kolem po „jelení ztezce“, okoštovat si ji s pádlem v ruce a trochou adrenalinu v žilách by bylo taky určitě úžasný! A pak ji na příhodným místě trošku níž v dolině lehce prošvihat a vytáhnout pár stříbrnejch „krasavců“ si dovedu představit dost barvitě! Mňam…! :) Takovýhle říčky se mně líbí!!! Když v ní člověk stojí v proudu, má „plný ruce práce“ a dostane žízeň, stačí se jen předklonit a nechat si tu „dobrotu“ šplouchnout do otevřený pusy! Ale respekt z takovýhodle krásnýho živlu určitě mám! I když i tady vzájemná míra odvahy a rizika závisí na okamžité situaci… Vybavuje se mi jak jsem kdysi musel podobně vyhlížející říčku brodit, a úsek, který jsem napřed rozvážně zdolával dobré půl hodiny jsem vzápětí ve „vypjatější“ situaci zvládl snad během 2 minut…!!! :) Jooo, divočina člověka naučí ledacos!
Vloženo: 10.4.2012, 11:06
Máme sjeto! Nádherný zážitek díky v Čechách nevídanému tahu vody nebo medvědí rodince, která se v řece koupala. Tedy koupala se dvě mláďata, jejich matka hlídkovala na břehu a napjatě nás pozorovala, když jsme kolem nich projížděli. Jojo, neprovokovali jsme a nezastavili, ani se moc nepřiblížili. Radši.
Inspiruje Vás tento obrázek? Líbí, nelíbí? Byli jste tam? Máte odtud zajímavý zážitek, radu, zkušenost?